GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 10381101
*
nr 1038 1101
VASE
Tilgmans, höjd: 42 cm,
Tilgman Keramik, höjd: 42 cm
Estimate:
600
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday May 16 2016
at 18:46:27
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/5 15:05:28
1
250 kr
15/5 20:46:30
2
150 kr
15/5 20:46:30
1
200 kr (Robot)
16/5 18:18:34
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans vas
-
9028 VASES
3 pcs, glass, delvis Orrefors. Height: 20-33 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:59
-
9027 VASES
3 pcs, cut glass. Including Vicke Lindstrand, Kost..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:11
-
9057 VASES
one pair, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sweden. Gustav..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:15
*
VASE
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1038 1101
VASE
Tilgmans, höjd: 42 cm,
Tilgman Keramik, höjd: 42 cm
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday May 16 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/5 15:05:28 | 1 | 250 kr |
15/5 20:46:30 | 2 | 150 kr |
15/5 20:46:30 | 1 | 200 kr (Robot) |
16/5 18:18:34 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgmans vas
-
9028 VASES
3 pcs, glass, delvis Orrefors. Height: 20-33 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:59 -
9027 VASES
3 pcs, cut glass. Including Vicke Lindstrand, Kost..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:11 -
9057 VASES
one pair, Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sweden. Gustav..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:15